Akademia z okazji 3 Maja

dodano: 2024-04-30

W piątek 26 kwietnia 2024 r. odbyła się w naszej szkole akademia klas 4-8 z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość została przygotowana przez uczniów z klas 5 pod opieką pani Agnieszki Brach.

Podczas występu dzieci przypomniały swoim koleżankom i kolegom z klas 4 - 8  historię uchwalenia w 1791 roku pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstrukcji.

W czasie akademii uczniowie obejrzeli również film "Historia prosto z zamku" oraz wzięli udział w quizie dotyczącym konstytucji 3 Maja, podczas którego wykazali się dużą wiedzą historyczą.

Uroczystość uświetniło zaśpiewanie przez wszystkich uczniów "Mazurka Dąbrowskiego" oraz dzieci z klas 5 pieśni "Witaj majowa jutrzenko". Uczniowie zostali przygotowani do występu wokalnego przez pana Kamila Wilka, który akompaniował im na pianinie.

Bardzo dziękujemy uczniom z klas 5 za duże zaangażowanie w przygotowanie akademii z okazji 3 Maja.

foto:  Akademia z okazji 3 Maja